شهید علی اصغر رسائی نژاد

 

 

شهید والا مقام و مجاهد فی سبیل اللّه

شهید علی اصغر رسائی نژاد

علی اصغر رسائی نژاد در سال 1343 در خانواده مذهبی متولد شد پس از گذراندن دوران ابتدائی و راهنمائی در هنرستان مشغول به تحصیل شد. انس شهید با دائی    اش (شهید علی اکبر رستمی) عامل اصلی تحریک و حضور او درمبارزات انقلابی وآشنایی با این گونه مجالس بود. آن  چنان که در مجالس و مساجد و در راهپیمایی ها در صفوف تظاهرکنندگان حضور فعال داشت و لحظه  ای آرام نمی  گرفت و طبق رسالت و وظیفه همیشه در تشییع جنازه   شهداء انقلاب  و تظاهرات بر علیه رژیم خصوصاً در زمان حکومت نظامی و جریان مسجد نو (شهدا) در سال 57 و درگیری مسجد حبیب در روز عید غدیر شرکت فعال داشت. علی اصغر برای حرکت و پیشبرد انقلاب اسلامی که به رهبری پیری فرزانه و عارف الهی رهبری می  شد از همه  ی وجود عشقانه جانفشانی می  کرد و شهادت علی اکبر رستمی در آغازین روزهای انقلاب این عزم و اراده را رنگ و بوئی رشادت گونه داد و اگر حرکتی داشت فقط به عشق حضرت امام خمینی (ره)  و راه نورانی او بود.

لذا در کمک به مجروحین  پیش قدم بود، در کمک به مردم ستم دیده از رنج طاغوت بی تابانه ایثار می  کرد و شب وروزی برای او نبود مثل کسی که خبر دارد توقفی در این نشئه ندارد و باید از این وقت کم بهره زیاد ببرد.

با شروع جنگ تحمیلی بی تردید خود را به جمع رزمندگان سپاه اسلام رساند و با گذراندن دوره های آموزش نظامی عازم جبهه غرب شد وچهار ماه در آن منطقه  ی پر خطر و زحمت بود.  پس از بازگشت از جبهه به عنوان عضو رسمی سپاه شروع به فعالیت کرد. ولی  قفس تنگ شهر و دوری از دیگر رزمندگان  روحِ در پرواز اصغر را آزرده کرده بود و این بار عازم جبهه جنوب شد و با شرکت در عملیات پیروزمندانه  ای درتاریخ 28/6/60 در دهلاویه و سوسنگرد به درجه رفیع شهادت نائل آمد و با خون سرخ خود شاگردی محضر حضرت ابا عبد اللّه  را با سر بلندی اثبات کرد. 

روحش شاد

 

آخرین مطالب

بیشترین بازدید


 
تمامی حقـوق نزد پایگاه اطلاع رسانی مسجد قبا محفوظ می باشد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید